אבן אגת ירוקה

מקורה השם אגת מגיע מהמילה היוונית אגטיק, כלומר מאושר.

אבן אגת ירוקה מגיעה ממינרל השייך למשפחת הקוורצים. היא נחשבת לאבן יפהפייה ובמקור עשו בה שימוש לקישוט בימי בית המקדש כאשר היא משוייכת לשבט נפתלי. במקור האבן עצמה היא שקופה כאשר הצבעים הנוצרים בה הם כתוצאה משינויים כימיים או החדרה של מינרלים לתוך האבן, כלומר חדירה של כל מיני צבעים המעניקים לה מגוון של צבעים. יש לה פסים חלקם ישרים וחלקם אינם סימטריים וזה תלוי בצורה שבה הסלע מתגבש בטבע.

אבן אגת ירוקה – שימוש אנרגתי

אבן אגת ירוקה היא רק אחת מבין אבני אגת רבות כאשר היום עושים בה שימוש במטרה להעביר הלאה חסימות רגשיות. בנוסף, האבן מתאימה לאנשים הנוטים לכעוס בקלות או לאנשים לחוצים מאוד. היא מחזקת את הקשר עם הטבע: אדמה, פרחים, צמחים ומביאה אותנו למקום של הסתכלות קצת שונה על הדברים, ממקום רך ונעים יותר. אבן אגת ירוקה מצוינת גם לחיזוק ולהעלאת הביטחון העצמי, מסייעת לאדם להתמקד במטרה ספיציפית והיא מומלצת למי שמחפש לצמוח ולהביא את עצמו למקום של שינוי. האגת מתאימה לאנשים חרדתיים, היא מחזקת את הגוף ומעניקה שלווה פנימית.

אבן אגת ירוקה – תכונות וסגולות ריפוי

היא מסייעת בפתיחת צ’אקרת הלב ומומלצת עבור אנשים הסולבים מבעיות בכיס המרה, בעיות במערכת הנשימה, אסתמה ובעיות לב. היא מצויינת לניקוי גופני ומסייעת להפחית את רמת הדאגות, הלחץ והשליליות.