אבן ג'ייד

אבן החן ג׳ייד, אותה מכנים בעברית ירקן בשל צבעה הירוק העז, נחשבת לאחת האבנים היקרות בעולם, לעתים אפילו יותר מיהלום, כאשר היא עומדת בכל האיכותיות והקריטריונים. לאבן יש ביקוש רב במדינות במזרח ובעיקר בסין שכן האבן מסמלת את המסורת, המורשת והתרבות הסינית. כבר אלפי שנים שהסינים עושים בה שימוש ליצירת חפצי פולחן של הקיסר ולכן היא ידועה גם כאבן הקיסרית. היום את האבן מפיקים בעיקר בבורמה, בקנדה ובגוואטמלה.

מקור השם של האבן הוא מהשפה הספרדית ומשמעותו ״אבן החלציים״. הכוונה היא שהאבן יכולה לרפא מחלות בחלק זה של הגוף. הג׳ייד היקרה והאיכותית ביותר נקראת ירוק אימפריאלי.

אבן הג׳ייד משויכת לחלומות שכן היא מעודדת את זכירתו של החלום וגם עוזרת לפרש אותו. היא אבן שעוזרת להגשים חלומות ומסייע לשחרור המגבלות שמונעות את אותה ההגשמה. באמצעותה ניתן לשחרר חסימות וקשיים. בנוסף לגרסה הירוקה, קיימת גם ג׳ייד בגרסאות נוספות שהנדירה ביניהן היא הג׳ייד הוורודה. למעשה, האבן מחזקת את החיבור ליכולות המיסטיות שלנו. מבחינה רגשית היא מסייעת באיזון צ׳קרת הלב ועוזרת לנו להרגיש אהבה ללא תנאים. היא עוזרת למקסם את ההרמוניה ואת השלווה וטובה להרגעה או לתחושה של נחמה.

מבחינה פיזית היא מתאימה לטיפול בבעיות עור ואף תורמת לבריאותו של השיער. היא עוזרת לאבחן מחלות ולטפל בהן. לכל סוג של ג׳ייד יש משמעות אחרת לדוגמא הג׳ייד השחורה טובה להגנה על הגוף בעוד הצהובה עוזרת לחזק את הביטחון העצמי. בנוסף, הג׳ייד טובה לטיפול בבעיות עיניים, היא מחזקת את הלב ומטהרת את הדם והגרון. אם נשתה מים בהם האבן הושרתה נחזק את השרירים והעצמות. היא עוזרת לקבל החלטות נכונות ובתרבויות עתיקות מאמינים כי היא מעריכה חיים.