אבן טופז

את אבני הטופז מלטשים ממינרל שזכה לאותו השם. מינרל זה יוצר סלעים והאבן עצמה מגיעה מסלעי יסוד כמו למשל גרניט. אבני הטופז נכרות במכרות ברחבי העולם באזורים הנמצאים במדינות כמו צ׳כיה, איטליה, מקסיקו, יפן והרי אורל. היא נחשבת לפופולארית במיוחד בתעשיית התכשיטים אך לא רק. הטופז מתגבשת לרוב בצבע הצהוב, כחול, שקוף ורק לעתים נדירות ניתן להשיגה גם בצבע הירוק. קיימות גם אבני טופז המשלבות כמה צבעים ומכונות בשם טופז אימפריאל וטופז מולטי קולור. מקור השם הינו מהמילה Tapaz מהשפה ההודית התרבותית והעתיקה – סנסקריט.

אבן טופז היסטוריה ותרבות

קיימות 12 אבני חושן שעליהן עדיין אין הסכמה ואחת מהן נקראת פטדה שהיא מאופיינת כאבן הטופז. על פי המסורת המערבית אבן הטופז משויכת לילידי חודש נובמבר וצבעה הכתום- צהוב מסמל את מדינת יוטה בעוד הטופז הכחולה היא סמלה של מדינת טקסס.

אבן טופז אנרגיות ושימוש רפואי

לאבן הטופז יש יכולה גבוהה להניע את אנרגיית הריפוי של הגוף. היא מסייעת לאזן את מערכת העצבים ואף מחזקת יכולות קוגניטיביות. היא מומלצת לשיפור מערכות יחסים מכל הסוגים ומעניקה תחושה של ביטחון עצמי. יחד עם זאת, הטופז עוזרת לנו להיות שלווים ומונעת מצבים של עצבים הנגרמים לרוב כתוצאה מחוסר ביטחון. רבים עושים בה שימוש במטרה לחזק את המערכת החיסונית ובכלל את הגוף כולו, לאזן את המערכות השונות ואף למנוע היווצרות של מחלות.

סוגים שונים של אבן הטופז

כאמור, הטופז מגיעה בשלל צבעים ולכל צבע מטרה משלו. הטופז הצהובה מתאימה לטיפול ב״אני העצמי״, האימפריאל מומלצת למדיטציה ולשיפור מערכות יחסים, הכחולה טובה לכל מה שקשור בתקשורת ועמידה מול קהל בעוד הטופז משולבת הצבעים עוזרת לסלק מחשבות מזיקות.