אבן ספינל

אבן הספינל בעלת היסטוריה עשירה ובעבר היו משבצים אותה בכתרים ותכשיטים של בני המלוכה הבריטית והצארים הרוסים. הנדירה שבין סוגי הספינל השונים היא הספינל האדומה שנחשבת גם ליקרה ואף לעתים משתווה מבחינת איכות ויוקרה לאבן הרובי, עד כדי שיש אבנים מסוימות שקשה מאוד לעשות ביניהן את ההבדל מה שבעבר היה יוצר בלבול, אך היום יותר קל להבדיל. הספינל מגיעה גם בצבעים רבים נוספים ביניהם ורוד, ירוק, כחול, חום ושקוף. את המינרל כורים בסרי לנקה, תאילנד וברזיל. אבן חן ספינל יכולה להחליף גם יהלומים. היא מאופיינת כאבן השלווה שכן היא בעלת אפקט מרגיע ולכן מצוינת לביצוע מדיטציה, יוגה ודמיון מודרך. היא מסייעת לחדש ולעורר מחדש את האנרגיות בגוף ונחשבת לאחת האבנים היותר חיוביות.

לספינל יש צבעי פסטל מיוחדים במינם והיא נחשבת לאבן עמידה במיוחד, לכן נהוג לשבץ אותה בתכשיטים. אבן הספינל מומלצת לאנשים שנמצאים לפני או בזמן תהליך שיקום ומסייעת להם להתמודד עם קשיים. בנוסף, הספינל מצוינת לחזוק כוח הרצון ונחשבת לאבן מתגברת. כלומר מצד אחד היא מביאה את הגוף לסוג של איזון כללי ומצד שני עוזרת לנו להירגע. צבעי ספינל שונים משתלבים זה עם זה מבחינה אנרגטית. מבחינה מנטלית היא מספקת למי שעושה בה שימוש סוג של אנרגיה ומחדירה תקווה. היא עוזרת כאמור להתגבר על קשיים, מכשולים ומצבים לא פשוטים. מי שמרגיש שהוא נכשל במשהו וזקוק לאנרגיה נוספת בכדי לחדש את הכוחות הנפשיים והפיזיים, יכול לעשות בה שימוש, שכן היא מסייעת לנו להתחבר למקומות החיוביים יותר.

מבחינה פיזית הספינל עוזרת לנו להחלים ממחלות וטראומות. האדומה שביניהן, טוענת את הגוף באנרגיה פיזית ומצוינת למי שחש עייפות כרונית מסיבות שונות.