אבן ספיר

אבן ספיר עשויה ממינרל המכונה קורונדום. מאותו מינרל גם מלטשים את אבן החן אודם ולמעשה ההבדל ביניהן הוא בעיקר הצבע וכמובן העוצמות האנרגטיות. לאבן הספיר יש קשת רחבה של צבעים ומה שמשנה את הגוון שלה הוא העובדה שחודרים למינרל כל מיני חומרים. ניתן להשיג את אבן הספיר בצבעים לבן, צהוב, סגול, ירוק, שחור וכחול. הספיר הכחולה היא הספיר הפופולארית ביותר ועם זאת גם בעלת הערך הגבוה ביותר. בנוסף, צבען של אבני הספיר השונות משתנה בהתאם לאור, ממש כמו העיניים שלנו. הספיר בעלת מאפיינים רוחניים דתיים והיא מוזכרת בספרים של כמעט כל הדתות. היא נחשבת לאחת מאבני החן העתיקות ביותר שקיימות.

מקור שמה של אבן הספיר

יש שיאמרו כי מקורה של הספיר הוא בשם ספירוס שמשמעותו ״אבן כחולה״. פירושים נוספים משייכים את מקור המוצא של השם לסנסקריט – הקדוש לכוכב שבתאי. חשוב להגיד כי יש המון חיקויים של האבן וכי לא פשוט למצוא ספיר כחולה באיכות גבוהה.

לספיר סגולות מרפא שונות המיוחסות אליה למשך היא מסייעת להרחיק גופים זרים ואף נחשבת למרפא לפצעים. היא האבן המשויכת לנשמה שכן צבעה כחול כמו השמיים מה שמייצג טוהר. האגדות מספרות כי אנשים שהיו עונדים את הספיר כתכשיט היו מצליחים להשכין שלם בין האויבים ואפילו להדוף מפניהם את הקנאה. מבחינה רוחנית הספיר עוזרת לנו להגשים את הייעוד שלנו בעולם והיא מצוינת לעבודה עם חלומות. היא אבן שמסייעת לנו להרגיע רגשות קשים כמו כעס וקנאה והיא אף מצוינת בכדי לשמור על מערכות יחסים לטווח ארוך. מבחינה פיזית היא מומלצת לחיזוק המערכת החיסונית ובעלת אפקט מקרר ולכן מומלצת במצבים של דלקות. הספיר מעודדת מחשבה צלולה ואף מעלה את המוטיבציה לבצע מהלכים.