אבן פיריט

אבן פיריט מכונה גם כאבן ״זהב שוטים״ זאת משום שבפעם הראשונה שמצאו אותה, היו בטוחים שהיא זהב טהור. לעתים יש לאבן מבנה של קובייה מה שהופך אותה ביחד עם צבעה הזהוב לייחודית כל כך. מקור השם של אבן הפיריט הינו מהשפה היוונית ומשמעותו ״האבן שיוצרת אש״, זאת משום שיש לה מראה של ניצוצות זהובים. היא מתגבשת כמו סוג של גושים ללא צורה מוגדרת וכאמור לעתים היא מתגבשת לצורה של קובייה, כדור או אפילו סוג של גרגר. לאבן יש תפקיד ביצירת הרמוניה ביחסים שבינינו לבין הזולת. יש לה את היכולת מצד אחד לחשוף בפנינו את האשליה, כלומר להבין מתי האנשים שסביבנו מעמידים פנים ויחד עם זאת יש להיזהר משום שהיא עלולה לגרום לנו לשגות באשליות של עצמנו.

אבן הפיריט מעניקה לנו נקודת מבט אופטימית על העולם ומסייעת לנו לסלק מצבי רוח שליליים וליצור אמון. היא עוזרת לחזק את כוח הרצון ומתאימה לשימוש עבור אנשים פסיביים. היא נחשבת לאבן שמגנה במצבים המאופיינים באנרגיות קשות ולכן גם עוזרת להתרחק מאנרגיות שליליות. בנוסף היא מתאימה לאנשים שמתקשים ״להתחבר״ עם הקרקע שכן היא נחשבת לאבן מקרקעת.

מבחינת התכונות שמאפיינות את אבן הפיריט היא מחברת אותנו אל השפע, משרה אופטימיות ומחזקת את האמונה בעצמנו ובכלל בבני אדם. היא מסייעת לחבר בין הגשמי לרוחני ועוזרת לנו לראות את הנסתר מעינינו. מבחינה פיזית היא נחשבת לאבן מקררת ולכן היא מצוינת במצבים של חום או אפילו לטיפול בדלקות מסוגים שונים. בנוסף, היא תומכת בפעילותה של מערכת העיכול ומתאימה לאנשים הנמצאים בסיכון בזמן עבודתם כמו למשל במזג אוויר קיצוני או בתנאים גיאוגרפיים בעייתיים. היא מומלצת מאוד לאנשים המטפלים באחרים.