אבן פנינה

אבן הפנינה היא סמל לטוהר והיא מביאה לנו שקט ושלווה. היא נוצרת מחומר אורגני שנוצר על ידי רכיכה החיה בתוך צדפות. ההבדל בין הפנינה לבין שאר אבני החן הוא בכך שהיא איננה נחשבת למינרל אלא כאמור, נוצרת מחומר אורגני. למעשה, פנינים אמיתות שגדלות בטבע, יכולות לגדול במשך עשרות ואפילו מאות שנים. בשונה מפנינים מלאכותיות, פנינים אמיתות נחשבות ליקרות הרבה יותר ויש להן ערך אסתטי בשונה מאבני חן להן יש גם ערך אופטי. הפנינה מסמלת שקט ושלווה פנימיים, ולכן היא מצוינת נגד כעסים מה גם שיש לה את היכולת לעזור לנו לקבל אהבה.

רוב הפנינים משובצות בתכשיטים כמו שרשראות, צמידים, עגילים וטבעות, אלו עוברות ליטוש ונראות כמו כדור מושלם. לפנינה יש יכולת להעביר אנרגיה מרפאה ויש כל מיני צבעים לפנינים הטבעיות כמו שחור, צהוב, אפור, תכלת, ורוד, אך הנפוצות ביותר הן הפנינים הלבנות ובעלות גוון השמנת.

אגדות מספרות כי הורה שמעניק לילדו פנינה, מכוון אותו לגדול להיות אדם טהור, אוהב ונדיב. מכיוון ומדובר באבן המסמלת טוהר, היא פותחת לנו ערוצים לחיבור והדרכה רוחנית. היא עוזרת לנו לצמוח ולהתפתח מבחינה אישית. מבחינה רגשית היא מסייעת להגביר את האמון בבני אדם. יש לה אנרגיה נשית מיוחדת, היא מובילה לאנרגיה של הירח וכאמור מסמלת יופי וטוהר. אבן הפנינה עוזרת לנו לקבל ולהעריך את עצמנו ולהבין את הדרכים שבאמצעותן עלינו להשתפר. היא גם סוג של מראה המאפשרת לאדם לראות ולבחון את עצמו ועוזרת לנו לקבל ביקורת במטרה להשתפר. מבחינה פיזית היא מקלה על נפיחויות, משפרת את המערכת הגניקולוגית ומסייעת במצבים של לידה או מחזור קשה שכן היא מאזנת את המערכת ההורמונלית.