אבן פרידוט

צבעה של הפרידוט הינו ירקרק הנוטה לצהוב. יש כל מיני סוגים של ירוקים לאבן החל מירוק זית, ירוק בקבוק ואפילו ירוק דשא. יש כמה שמות נוספים לשמה של האבן ביניהם השם אוליבין שמסמל את השם ״אוליב״ כלומר זית – צבע המקביל לצבעה. במקור שמה של הפרידוט מגיע מהמילה הערבית ״פרידטט״ שהמשמעות שלה היא ״אבן חן״ או מהמילה הלועזית ״פרידוט״ שפירושה ״נקודת אור״. יש שיטענו שמקור נוסף לשמה של האבן הוא מהמילה היוונית ״פרידונה״ שמשמעותה ״לתת עושר״. הפרידוט עוד הייתה ידועה בימי מצרים העתיקה אך באיזשהו שלב שכחו ממנה והיא חזרה לתודעה בתחילת המאה ה-20. באותה תקופה האמינו כי לאבן יש את היכולת להילחם בשדים ואף לגרש אותם. היא מסייעת בהפחתת הצימאון בזמן מחלה ומשויכת באופן מובהק לשמחה בשל הצבע הירוק והעליז שלה.

אבן פרידוט סגולות רפואיות

לאבן יש את היכולת להוסיף לחיוניות בגוף והיא מומלצת לאנשים הסובלים מחוסר ביטחון, חוסר סבלנות והיעדר תחושה עצמית מחוזקת. היא מסייעת להפחית את המתחים בגוף ואף מסוגלת להביא אותנו לאיזון רגשי. בשונה מאבנים אחרות, צבעה של הפרידוט איננו משתנה בהשפעה של אור וקשה מאוד ללטש אותה בשל היותה מתפרקת בקלות יחסית. אבן הפרידוט ידועה כמחזקת ומנקה את הגוף מבפנים ואף מעודדת ריפוי גופני פיזי. לאנשים הסובלים מזרימת אנרגיה לקויה או אנרגיות שליליות חיצוניות ו/או פנימיות, ניתן לעשות בה שימוש. בנוסף, הפרידוט מעניקה תחושה חיובית ואופטימית. היא מצוינת לאנשים שסובלים מחיכוכים או יריבות ומפחיתה את תחושת הפחד.

מבחינה רפואית האבן תומכת בפעילותה של מערכת העיכול ומפחיתה במצב של כאב כתוצאה מכיבים או דלקות. היא מומלצת לנשים לפני לידה שכן מקלה על הכאב ואף ניתן לענוד אותה כבר בשלבים הראשונים של ההיריון.