אמטיסט

אבן האמטיסט היינה אבן ייחודית בעלת תכונות וסגולות רפואיים. היא מסייעת לאזן את מרכז האנרגיה של הגוף ומומלצת לביצוע מדיטציה. צבעה נע בין סגלגל עז לשקוף ויש לה כמה מקורות: ברזיל, הודו ואפריקה. האמטיסט שמקורה מברזיל בהירה ושקופה יותר, זו שמגיעה מהודו כהה ואטומה בעוד האבנים שמקורן מאפריקה סגלגלות ומשלבות פסים לבנים.

משמעות השם

מקור השם מגיע בכלל מיוון והמשמעות הינה ״לא שתוי״, זאת משום שאם משלבים איתה אלכוהול (כוס או כלי עשוי אמטיסט), היא מחלישה את השפעתו. היוונים האמינו ביכולת של האמטיסט למנוע שכרות ולכן היו שותים יין בכוסות העשויות אמטיסט. גם הצבע שלה (סגלגל) מזכיר את צבעו של היין. בעברית משמעותה של האבן הינה אחלמה – יש שאומרים מלשון חלום ויש הטוענים מלשון של החלמה וחוזק.

אמטיסט – שימושים ואיזון אנרגטי

האמטיסט שייכת לצ׳קרת העין השלישית (העין של הנפש) ויש לה את היכולת להרגיע ולהשקיט את התודעה שלנו. השימוש בה נעשה אצל אנשים המאופיינים באגו נפוח והיא מקלה במצבים של פחד, כעס, בעיות שינה, סיוטים וכאבי ראש. על פי תורת הקריסטלים האמטיסט מסייעת לאזן את מרכזי האנרגיה של האם ואף מגבירה את ההבנה הרוחנית. יחד עם זאת, בעבר האמינו ביכולת של האמטיסט להקל בגמילה ממשקאות אלכוהוליים ודברי מתיקה. במצריים למשל, היו החיילים שמים את האבן בכליהם, שכן היו מאמינים כי היא תגן עליהם מפני המוות. בנוסף לשימושה האנרגטי היא מתאימה גם לשיבוץ תכשיטים. היא מתאימה לאנשים שמודעים להיותם נמצאים לפני המוות שכן היא ממוקמת בין מצבי ההוויה השונים. בנוסף, נהוג לעבוד איתה בכדי לפרש חלומות ולרפא את הגוף במצבים של מיגרנות, כאבי ראש וכאבים שנוצרים כתוצאה מחשיפה לרעל (עקיצה).