השקעות בנדל"ן – למי מתאים להשקיע ומה הרווח הצפוי?

רכישת דירה או נכס נדל"ן אחר יכולה להיות השקעה נהדרת עבור יזמים שונים ועבור אנשים המעוניינים ליצר הכנסה פסיבית או הכנסה חודשית נוספת. השקעות בנדל"ן הן בהחלט פופולריות מאוד ולרוב יהיו עדיפות על השקעות בבורסה או פיקדון עם חצי אחוז ריבית לשנה. השקעה חכמה יכולה להניב תשואה של מעל 5% בישראל ותשואה של מעל 8% ביעדים שונים בחו"ל. ניתן להשקיע בנכסים למגורים, נכסים מסחריים ועוד. איך מייצרים רווח מנדל"ן? למי כדאי להשקיע וכמה? על כך ועוד נענה בכתבה זו.

כיצד מייצרים רווח מנדל"ן?

יצירת הכנסה מנדל"ן נעשית על ידי מכירת נכס או על ידי השכרתו. כדי לייצר רווח צריך שההכנסה תעלה על סכום ההשקעה. כאשר מדובר בנכס להשקעה לטווח ארוך, כלומר השכרתו והגדלת ההכנסה החודשית מדמי השכירות – הרי שהרווח יתחיל רק כאשר הנכס יחזיר את ההשקעה שלו. כך למשל אם נכס עלה לכם 1.5 מיליון שקל ואתם משכירים אותו ב4,500 ₪ לחודש ייקח לכם בערך 27 שנים להחזיר את ההשקעה על הבית וכל שקל שתרוויחו לאחר מכן יהיה רווח טהור. אומנם בתחום הנדל"ן לא מסתכלים על זה כך כיוון שאנשים אומרים לעצמם "מה אני צריך להשקיע עכשיו 1.5 מיליון שקל כדי שרק עוד 27 שנים יהיה לי רווח מזה?" ובכן יש נכסים עם תשואה גבוה יותר או כאלה במחיר זול יותר שמחזירים את ההשקעה תוך 10 עד 20 שנה. לאחר מכן תוכלו להתחיל ליהנות מהרווחים על הנכס. ניתן לייצר גם רווח מהשבחת הנכס.

השבחת הנכס מתייחסת לרכישת נכס שצפוי להעלות את ערכו, בין אם על ידי תשתיות הנבנות באזור מסוים ומעלות את הערך שלו ובין על זה ידי ביצוע פעולות יזומות שמעלות את ערך הדירה, למשל: קידום תמ"א 38 או התחדשות עירונית, תוספת חדר לדירה, שיפוץ פנימי לדירה והכנסת ריהוט, פיצול חדר גדול ל2 חדרים וכו'. ההכנסה ממכירת הדירה פחות עלויות העסקה, מס שבח, מיסים אחרים, עלויות עורך דין והוצאות נוספת – יהיה הרווח שלכם.

למי מתאים להשקיע בנדל"ן?

השקעות נדל"ן מתאימים לכל אחד אולם לפני שאתם משקיעים את הכסף שלכם חשוב מאוד ללמוד קצת יותר על התחום. חשוב ללמוד יותר על סוג הנכסים שאתם הולכים להשקיע בהם, על האזור בו אתם רוצים להשקיע, על עוד פרמטרים שונים שחשוב לבדוק לפני שאתם משקיעים בנכס חדש ועוד.

מה הרווח הצפוי למשקיעים מתחילים?

בנכסים הראשונים שלכם התשואה אולי לא תהיה גבוהה כפי שאתם מצפים. לאורך הזמן צוברים ניסיון ולאחר צבירת הון אישי נוסף ניתן למכור את הנכס הקודם שרכשתם ולשדרג את עצמכם לנכס מניב יותר או לרכוש נכס נוסף. שאפו בתור התחלה לנכסים עם תשואה סבירה+ באזורים בעלי ביקוש גבוה כדי שהנכס תמיד יהיה עם שוכר.

עוד מרחבי הרשת:

בפנטן – להגן על עור תינוקך

יורם קראוס – "טכנולוגיה חדשה תאפשר לנו להשתפר כבני אדם"

עולם הדיגיטל כבר לא מספיק טוב עבור מותגים ולקוחות – כתבה מאת יורם קראוס