אבן אגת

אבן אגת נוצרת ממינרל השייך בהרכבו למשפחת המינרלים – משפחת קוורץ הידועה. אבן אגת מאופיינת בקשת רחבה של צבעים חלקן שקופות יותר חלקן פחות ולרוב צובעים אגת בגוונים של אפור, בצבעים כימיים במטרה להעניק לאבן מראה אסתטי לשימושים שונים.

היא מאופיינת בשלל פסים בכל מיני צורות וצבעים. חלק ניכר מאבני האגת חלולות מבפנים ולכן אם חותכים אותן בצורה מסוימת הן מקבלות מראה יפהפה. שמה של האבן מגיע מהמילה היוונית ״אגטיק״ והמשמעות שלה זה מאושר. אבן האגת טובה לאנשים שנוטים לכעוס בקלות שכן היא מנטרלת כעסים ומסייעת להפחית דאגנות, פחדים רגשיים ופיזיים. היא עוזרת לחזק את מערכת ההגנה של הגוף ועוזרת לנו לסלק אנרגיות שליליות מגופנו. אבן האגת מראה את הקשר עם האדמה והצמחים. בעבר היו עושים בה שימוש בטקסים במטרה להגביר את התוצרת והתנובה החקלאית. בהתאם לצבע של אבן האגת, נעשה בה השימוש אך באופן כללי היא עוזר להפחית ולהפיג מתחים ולחצים.

בנוסף, היא טובה לחזוק הביטחון העצמי ומעניקה לנו כוח ואומץ. היא טובה לשימוש עבור מבוגרים הסובלים מנפילות ולילדים שלומדים בדיוק ללכת שכן היא מחזירה את הגוף לאיזון פיזי ומחזקת את הקשר שלנו עם האדמה והשורשים. לאבני האגת שאינן צבועות יש אנרגיה ייחודית ועדינה. היא מסייעת לחזק את הגוף ומקלה על כאבים והתכווצויות. אבן האגת מומלצת לאנשים שנוטים להיות מושפעים ממקורות חיצוניים והיא עוזרת לחזק את עמוד השדרה כלומר את הביטחון והאופי שלנו ולהתביית על מטרה. שימוש באבן מעודד צמיחה, מסייע לדכא פחדים ואף מעניק לנו כוח הגנה ייחודי.