אבן אוניקס

לאבן האוניקס שלל צבעים החל מלבן, בג׳, אפור, ירוק, כתמתם ושחור . היא נחשבת לאבן חושן המכונה בשמה המקראי ״שוהם״. לעתים על האבן עצמה, בצבעים מסוימים יש גלים לבנים כאלה שהופכים אותה לייחודית. קיים תיעוד של האבן מימי מצריים העתיקה וגם לבני המאיה, האצטקים הקדומים, ליוונים ולרומאים יש חלק בהיסטוריה של אבן האוניקס.

תכונותיה של אבן האוניקס

האוניקס מסייעת בהרגעה ומעודדת זרימה מתמשכת של החיים והאנרגיות. היא גורמת לנו להבין כי אין צורך בהתנגדויות ומאפשרת לנו להגיע לשלווה פנימית וקבלה של האחר. בנוסף, יש לה את היכולת לעזור לנו להגיע למקום שבו אנו שואפים להיות, שכן היא מסוגלת לחבר אותנו למקור ולזכור את החלומות והרצונות הממשיים שלנו, מה שיכול לגרום לנו ללכת עם האמת שלנו. בנוסף, האוניקס מצליחה במקומות מסוימים לגרום לנו לקבל באהבה את כל הבחירות והמעשים שעשינו ולהתקדם הלאה.

מבחינה אנרגטית היא עוצמתית מאוד ומומלצת לשימוש אחרי חוויה חזקה שחווינו. היא עוזרת לנו לשמר אותה ויחד עם זאת לחזור לשגרה. בנוסף היא מאזנת את השליטה העצמית ומומלצת לאנשים הנמצאים בתקופת אבל, צער או תקופה קשה אחרת שגרמה להם לצאת מאיזון. בתרבות הסינית מאמינים כי היא מומלצת לאיזון היין והיאנג.

האוניקס השחורה היא הפופולארית בין כולן והיא עוזרת בהקלה על פחדים, לחץ, דיכאון וייאוש.

יש לה את היכולת לאזן בין הנשי לגברי ובכך משפיעה על המערכת ההורמונלית. היא מצליחה לחזק אצלנו החלטות שקולות ואף מגנה עלינו. היא מאין עוגן שמחזיר אותנו אל הקרקע ומתאימה גם לאנשים שצריכים את החזרה הזו כלומר אנשים שקצת מתקשים להתנהל ביומיום וזקוקים לעוגן וליציבות.