אבן אקוורמין

האקוומרין הינה אבן תכולה יפהפייה ושמה מגיע מהמילה הלטינית ״אקווה״ מים או ״מרין״ מי ים בשל צבעה הכחול והעוצמתי. היא אבן כחולה ירקרקה שמגיעה מקולומביה, ברזיל, רוסיה וארה״ב. האבן מיוחסת ליורדי הים עליהם היא שומרת מפני הסכנות השונות הצפויות בים הפתוח.

אבן אקוומרין לפי תרבויות

האבן נחשבת לאחת מאבני הכהן הגדול המייחס את האבן לשבט אשר. במיתולוגיה היוונית, העניק אותה נפטון שהוא אל הים אל בנות הים. בתקופה הרומית הצורפים היו עושים בה שימוש בשל הצבע העז שלה ובכדי לייצג את אלי הים. בימי הביניים האמינו כי האבן מסייעת לטפל בבעיות עיניים ואפיינו אותה כאבן המגינה עלינו מפני תאונות ואסונות. באירופה נפוליאון היה משלבה בבגדי המלכות שלו ועד היום כתר של מלכי אנגליה נושא אקוומרין גדולה.

אקוומרין שימוש אנרגטי

מבחינה אנרגטית התדרים שלה משויכים למים ולירח המאופיינים באנרגיה נשית. האבן מסייעת לאיזון הרגשות ומומלצת לאנשים הנמצאים בתקופה של משבר. היא מסייעת להגביר את התעוזה ולכן רבים מכנים אותה ״אבן האומץ״. מבחינה רוחנית היא עוזרת להבין את הסיבה לקיום האנושי ומעוררת את צ׳קרת העין השלישית.

אבן האקוומרין מכונה גם ״אבן השלווה״ ולכן היא מצוינת לשימוש בשעות בהן אנו מתרגלים מדיטציה או יוגה. האמונה המיתולוגית אומרת כי היא עוזרת לשיפור חיי הנישואין ולכן נהוג היה לתת אותה כמתנת נישואין.

היא נחשבת לאבן שמביעה מזל ואף משפרת את כושר ההבעה ולכן טובה לאנשים הסובלים מגמגום. היא מרגיעה את הגרון ואת העיניים ומומלצת לאנשים שלא מצליחים להתנהל במצבים רגשיים סוערים. בנוסף היא מצוינת במצבים של חוסר איזון בין הרגש לשכח ועוזרת לסטודנטים ולתלמידים. היא טובה לאנשים הסובלים מחוסר איזון בבולטת התריס וטובה לתחזוקתם של השיניים.