אבן גארנט

מקור השם של אבן הגארנט היא במילה הלטינית ״גרנטוס״ שיש הטוענים כי היא מתארת את גרגיריו של פרי הרימון המלכותי הדומים בצבעם לאבן הגארנט האדומה. מדובר בקבוצת אבנים כשלכל אבן יש שם משלה והיא מגיעה בשלל גוונים. לרוב צבעה אדום אך היא יכולה גם לשלב צהוב, חום, ורוד, ירוק או כחול. הגארנט הנפוצה ביותר מכונה אלמנדין, היא מתגבשת כמו אשכולות של גבישים וכאמור צבעה אדום אז. הגארנט הירוקה נקראת דמנטואיד, החומה נקראת סונייט גרוסיולר והסגלגלה נקראת רודולייט.

גארנטקצת רקע

במאה השלישית לפני הספירה היו אלה היוונים ששיבצו אבני גארנט בטבעות זהב גדולות. במצרים היו משבצים את האבן באבנט של אלת הפריון והטבע – איזיס שסימלה את כוחה של האלה. שבטים אסייתיים ספציפיים היו משתמשים באבן בתור כדור אשר היה מוחדר אל כלי הנשק והאמינו כי האבן תגרום לפציעה חמורה יותר.

גארנט שימוש אנרגטי

בנוסף לשימושה כאבן פופולארית לשיבוץ בתכשיטים ואביזרי חן, מבחינה אנרגטית היא מעוררת את שתי הצ׳אקרות התחתונות ומספקת לגוף חיזוק אנרגטי, פיזי ואיזון. בנוסף, יש לה יכולת לחזק את יכולת הביטוי שלנו ובהיבט המנטלי היא מסוגלת לעורר השראה, יצירתיות ומוטיבציה. היא מומלצת לאנשים שנמצאים בתקופה של מצבי רוח לא פשוטים ולנשים הסובלות מחוסר איזון הורמונלי היא תורמת לחיזוק מערכת הפריון. בנוסף, היא מגבירה את התשוקה המינית ומומלצת לטיפול בכאבי גב תחתון.

גארנט מבחינה רוחנית

גארנט עוזרת לחזק את הקשר המנטלי ומסייעת לחבר את התודעה למקום של יצירה, השראה מה