אבן ג׳ספר

אבן חן ג׳ספר ידועה בשמה ישפה והיא עוברת ליטוש ממינרל שנחשב לאחד מחומרי הגלם הראשונים שהאדם עשה בהם שימוש ליצירת כלים. לאבן הג׳ספר קשת רחבה של צבעים: כתום, חום-צהוב, אפור, כחול, אדום, ורוד וירוק. פירוש שמה מגיע מהשפה היוונית ״אבן מוכתמת״ שכן, יש אבנים מהסוג הזה המשלבות כמה צבעים ולאותם אבנים יש עוצמתיות וייחודיות אנרגטית כמו למשל ג׳ספר עור הנמר, דלמטי ועוד. המרכזית והפופולרית שבין כל סוגי הג׳פסר היא האדומה. באופן כללי היא מסייעת לחיזוקו של הגוף, מרפאת את אזור הבטן ומסייעת בהקלה על קשת רחבה של בעיות רפואיות הקשורות למערכות הפנימיות שלנו. ג׳ספר מחזקת רוגע נפשי ובנוסף, היא מסייעת לחזק את הביטחון העצמי ולפתח חוסן פיזי. היא מעולה להגנה אנרגתית ומקלה במצבים של לחץ רגשי. היא מומלצת לאנשים הנמצאים במעורבות רגשית עם אנשים שמשפיעים עליהם באופן שלילי ומסייעת לנו להתמודד טוב יותר עם אנשים. ג׳ספר גם מומלצת לניקוי חסמים בכבד.

 

בדרום אמריקה עושים באבן שימוש לפנייה להורדת גשמים.

 

כאמור יש סוגים שונים של ג׳ספר ולכל סוג משמעות ותכונות שונות. ג׳ספר אדומה מסייעת לחזק את צ׳קרת הבסיס ומאזנת את המערכת ההורמונלית הגברית. היא מסמלת חיבור לאדמה והגנה מפני אנרגיות שליליות ו״עין הרע״. בנוסף, היא מסייעת להגביר את המוטיבציה ולהילחם בשגרה. הדלמטית נחשבת לאבן של יצירתיות ושמחה בעור הריינפורסט מעניקה לנו גישה אופטימית ומחזקת את אזור הלב שלנו. היא מאזנת את הנשימה ומביאה איתה אנרגיה של התחדשות. הג׳ספר הירוקה מסייעת להגן על הגוף הרגשי ומתאימה לאנשים שעובדים בהגנה על הטבע.

 

שימוש פיזי

הג׳ספר מסייעת לאזן מינרלים וויטמינים בגוף וסופגת את האנרגיות השליליות שלנו. היא נטענת בשמש וחשוב לנקות אותה לעיתים קרובות.