אבן מונסטון

אבן המונסטון קשורה לאנרגיה של הירח שמאופיינת פעמים רבות כאנרגיה נשית. בהודו מחשיבים את המונסטון לאבן קדושה. לרוב היא תהיה בצבע לבן פנינה מבריק ולעתים עם שילובים של אפור, כתום וחום. יש אבני מונסטון בצבע שקוף עם ברק כחלחל שנחשבות ליקרות יותר ובעלות ערך. כאשר המונסטון נחשפת אל האור היא גורמת לשבירת הקרניים מה שגורם לה להיראות נוצצת ממש, בהתאם לזווית שבה קרני האור עוברים דרכה. בתרבויות ערביות מסוימות רואים את המונסטון כסמל לפריון. רוב אבני המונסטון השקופות מגיעות מסרי לנקה אך יש גם כאלה בארה״ב, אוסטרה, פולין, אוסטריה ונורבגיה.

כשעושים בה שימוש מסחרי נהוג לקרוא לה ״אדולריה״ בשל הברק שלה שמזכיר השתקפות של מראה. מבחינה אנרגטית היא מסמלת נשיות, לידה, מחזוריות ומעניקה רוגע. בנוסף היא מחזקת את הרומנטיות ואת הזוגיות. בתרבויות מסוימות מעניקים אותה בתור מתנת חתונה במטרה לשמור על זוגיות חזקה וארוכת טווח. היא עוזרת לשקף את הפנימיות שלנו כבני אדם והיא מומלצת עבור מטיילים או נודדים שכן היא מגנה מפני סכנות. בנוסף, המונסטון עוזרת לנו לאזן את הרגשות שלנו ואף לשלוט בהם. היא עוזרת באיזון האנרגיות ומומלצת לאנשים המחפשים אחר אהבת ליבם. המונסטון מחזקת את החושים ואף עוזרת לנו לישון היטב אם נניח אותה מתחת לכרית. אור הירח מטעין אותה באנרגיה מחודשת.

מבחינה פיזית היא מסייעת להחזיר את המערכת ההורמונלית לאיזון ולכן מומלצת לנערים ונערות בגיל ההתבגרות, גברים ונשים הנמצאים בגיל המעבר, בהיריון ולהקלה על תסמיני מחזור. בנוסף היא עוזרת לאנשים הסובלים מאסתמה ומסייעת בחידוש תאי העור והשיער. מבחינה מנטלית היא מעולה לחיזוק ההערכה והביטחון העצמי.