אבן ענבר (אמבר)

אבן הענבר או בשמה השני אמבר, נוצרת למעשה משרף עצים מאובן שעבר תהליכי התאבנות לפני מיליוני שנה. שמה מגיע מהצבע שלה שהוא סוג של צהוב-כתום-זהבי. יש גם צבעים יותר נדירים כמו ירוק למשל או כחול – ירוק. פרט להיותה נחשבת לאבן ריפוי אנרגטית של ממש, בשנים האחרונה היא הפכה גם למחקר רפואי שכן לעתים נדירות, ניתן למצוא בתוך המאובן שאריות של חרקים ואפילו חיות שנכחדו כמו דינוזאורים למשל. חשוב מאוד לנקות את הענבר אחרי כל שימוש, שכן היא סופגת אנרגיה בקלות.

שימוש אנרגטי

אם משפשפים את האבן בצמר למשל הוא מתחיל למשוך אליו עצמים קטנים וזו הסיבה שהיוונים כינו אותה אלקטרון שזה שם נוסף לענבר.

היא מסמלת קמע של הגנה, מזל טוב ורוחניות קוסמית. בנוסף, הענבר מפיצה סוג של חמימות סביבה ולכן היא מצוינת להקלה בכל סוגי הכאבים. מכיוון שהיא מופקת מהשרף של העץ האנרגיה שלה חלק בלתי נפרד מהאנרגיה של הטבע. היא מסייעת לנקות ולטהר את ההילה מאנרגיות שליליות ויש לה הגנה על הגוף. אם מזקקים את האבן, נוצרת חומצה סוקסינית שמתאימה לטיפול בכאבים ראומטיים.

תכונותיה של הענבר

הענבר מביאה לתחושה של יציבות בחיים, ויש לה את היכולת להביא את היופי הפנימי שלה החוצה. היא מומלצת לאנשים שמחפשים זוגיות יציבה ופעם אפילו שימשה לטקס שבועת הנישואין. היא מקלה במצבים של לחץ ומסייעת לשפר את היכולת לקחת החלטות. בנוסף הענבר תורמת ליצירתיות. היא עוזרת לגוף לרפא את עצמו ויעילה בכדי להוציא מחשבות מועילות לפועל. הענבר מגבירה את תחושת ההנאה והסיפוק ולטיפול בעודף פעילות של בלוטת התריס.

מבחינה רוחנית היא משמשת כסמל להעברת מידע ומומלצת למדיטציה.