אבן רובי

אבן הרובי היא בין אבני החן היקרות והיוקרתיות ביותר שקיימות מבין כל אבני החן. צבעיה נעים בין סגול לאדום עז ויש גם רובי וורודות. האבן משוייכת לצ׳קרת הלב ולמעשה היא מזוהה עם אבן האודם אך אין וודאות כי אכן מדובר באותה האבן, זו רק סברה. כאשר אבן הרובי נמצאת באיכות גבוהה היא עלולה לעלות אפילו יותר מיהלום. בדומה לאבנים אחרות גם אבן זו שייכת למשפחת אבני הקורונדום שהוא סוג של מינרל. כבר בימי קדם היו מעריצים את האבן וטוענים כי יש לה כוחות מאגיים עוצמתיים. היא נחשבה אז כאבן הנושאת בריאות, עושר וחוכמה. בימי הביניים היו עושים בה שימושיים תרופתיים ואף האמינו כי היא מסוגלת להחדיר בנו כוחות של אומץ. כאמור, היא שייכת למשפחת אבני הקורונדום ממש כמו אבן הספיר. שתי האבנים מאופיינות במבנה כימי זהה וההבדל בצבע בא לידי ביטוי בשילובים מינוריים אך למרות זאת הרובי נחשבת לאבן נדירה פי כמה מאבן הספיר. בשנת 2006 נמכרה הרובי במחיר הגבוהה ביותר – מחיר שיא לתכשיטן לונדוני עשיר ששילם על 8.62 קראט 3.6 מליון דולר שזה למעשה 425,000 דולר לקראט.

רובי מבחינה רוחנית ורגשית

בהיבט הרוחני הרובי מושלמת לביצוע תהליכי שחזור והיא גם עוזרת לנו לבוא לידי איזון. היא מחזירה אותנו לפרופורציה במצבים סוערים. מבחינה רגשית היא עוזרת לשחרר פחדים ולאזן את הצ׳קרות התחתונות. היא מסייעת לנו לראות את האמת האישית הפנימית ויש לה ביקוש גבוה אצל חרדים שכן היא עוזרת לשמור על זוגיות ארוכת טוות ועל יציבות כלכלית.

מבחינה פיזית היא מומלצת לאנשים הסובלים מעייפות וחולשה. גם בעת מחזור היא עוזרת בהקלה על כאבים ובאיזונה של המערכת ההורמונלית.