טבעת אירוסין – איך בוחרים?

טבעת אירוסין היא הטבעת שהכי קשה לבחור. היום יש מגוון עצום של טבעות אירוסין כאשר כל טבעת בעיצוב שונה, צבע שונה, גודל אחר וסוג שונה לחלוטין ועוד לא התחלנו לדבר על היהלום.  המגוון מביאים לעובדה שכל אחד יכול למצוא טבעת אירוסין המתאימה לכל אחת. אז איך בוחרים טבעת אירוסין?

בחירת סוג הטבעת

השלב הראשון בבחירת הטבעת הוא השלב בו בוחרים את סוג עיצוב הטבעת. יש מגוון של טבעות החלק מטבעות גדולות ועד טבעות עדינות. במידה והחלטת לרכוש את טבעת האירוסין לבת זוגתך לבד חשוב ללכת לפי הדרכים הבאות:

  1. צבע הטבעת – טבעת אירוסין לא חייבת להיות בצבע זהב, נהפוך הוא, טבעת הנישואין תהיה בצבע זהב ולכן כדי לבחור טבעת בצבבע כסף, זהב אדום או זהב לבן על מנת שיהיו את שני הצבעים. על מנת להחליט על הצבע המתאים חשוב לבדוק איזה צבע היא מעדיפה ולפי זה להחליט.
  2. עיצוב הטבעת – זו ההחלטה הכי חשוב. נסה להבין איזה סוג טבעת היא אוהבת אולי טבעת עינה עם חישוק דק, טבעת רחבה עם חישוב רחב, טבעת עם נצנצים, טבעת עם יהלום גדול או קטן וכדומה. חשוב בשלב זה לא להתעצל! תשאל חברות שלה או את אמא שלה, נסה להציץ לקופסת התכשיטים שלה ולהבין את העדפה שלה וכדומה.

בחירת יהלום

אחרי שבוחרים את עיצוב הטבעת עוברים לחלק נוסף וקצת יותר כפי – בחירת היהלום המתאים. חשוב להתאים את היהלום לאופי הטבעת כך למשל אם בחרת טבעת עדינה אין טעם שהיהלום יהיה ענק – היהלום צריך להיות עדין. אם בחרת בטבעת רחבה אז אולי יש מקום ליהלום גדול יותר. חשוב לזכור כי מרבית החנויות מוכרות את הטבעת עם יהלום משובץ המתאים לאופי הטבעת. אפשרות זה תקל על ההתאמה של הטבעת ליהלום ואולי תעזור בקבלת ההחלטה.
דבר נוסף שחשוב הוא לוודא שאכן מדובר ביהלום אמיתי. חברות רבות מביאות אחריות על טבעות יהלום כהוכחה לך שמדובר ביהלום אמיתי וכן מראות מסמכים ואסמכתא לאיכות היהלום. חשוב לראות מסמכים אלו ולקרוא על מנת להבטיח שאתם קונים מוצר איכותי ומשלים בהתאם.

טיפים אחרונים

  1. צורת היהלום – יהלום מגיע כברירת מחדל בצורה של מעין משולש אבל חשוב לדעת כי בחנויות רבות ניתן לבחור את צורת היהלום כגון מרובע, עגול וכדומה. אם בא לכם לגוון או לעשות משהו ייחודי שווה לשקול אופציה זו.
  2. מדינות החזרה ואחריות – חשוב לבדוק את מדיניות ההחזרה שבחנות בה אתה מבצע את הרכישה. חנויות שלא מביאות אחריות או לא מחזירות את המוצרים שלהם אמורות לעורר חשד אצלך.
  3. מחיר – העצה החשובה ביותר היא להתאים את המחיר ליכולת שלך. ברור שהייתה רוצה לקנות את היהלום הגדול והיפה ביותר לבת זוגתך אבל חשוב לזכור כי אם אין ביכולת שלך לשלם עבור יהלום ממש יקר אולי כדי להשקיע ביהלום אחר. אין טעם להכנס לחובות או לרכוש משהו שיעלה ביוקר בשלב מאחר יותר.